info@aylakabalak.com 0(552) 688 40 68

Gençlik Aşısı,

Cildin kollojen yapısını artırarak yaşlanma hem etkilerini azaltan hem de yaşlanma sürecini geciktiren, redermalizasyon da (yeniden cilt oluşumu) denilen bir uygulamadır. Cildin ihtiyacı olan maddelerin mezodermal tabakaya verilerek buradaki hücrelerin gençlikte olduğu gibi aktif hale gelmesini sağladığından aşı olarak tanımlanır. 

Yüz, boyun, dekolte ve el üzeri cilde uygulanır. Benzer etken maddeli ilaçlar kıkırdak hasarı olan eklem bölgelerine de uygulanmakta, bu bölgelerde kıkırdak yıkımının önüne geçilmekte, kireçlenmeler önlenmektedir.

Nasıl Etki Eder?

Dolgu gibi belli bölgede kalın doku oluşturma yoluyla değil tüm cilt altına yayılarak hücre beslenmesini ve su tutulmasını sağlayarak etki eder. Aşı için kullanılan mezoterapi kokteyli içinde hyalüronik asit, vitaminler, peptidler ve aminoasitler bulunur. Akışkan bir madde olup tüm cilt altına yayılır. Kan dolaşımına gerek olmadan hücre içine direkt giren bu maddeler geniş bir alanda ciltte iyileşmeyi sağlarlar.

Ortalama 2-5 gün içerisinde ciltte gerginlik ve nemde, canlılık ve parlaklıkta artış meydana gelir.

Kimlere Uygulanır?

Cildin yaşlanmasına engel olduğu için 20’li yaşlardan itibaren düzenli aralıklarla uygulanmalıdır. Özellikle sigara, alkol kullananlarda, yetersiz beslenenlerde, sık güneşlenen ve solaryuma girenlerde, olanlarda, akne, kuruluk gibi cilt sorunu olanlarda cilt kalitesinin artırılmasına önemli katkı sağlar.

Kimlere Uygulanmaz?

Kanama sorunu olanlara, iğne metali olan nikele alerjisi olanlara, gebelere, cildinde aktif egzaması ve enfeksiyonu bulunanlara uygulanmaz.

Nasıl Uygulanır?

  • Temizlenen cilde yüzeyel anestezik krem uygulanır.
  • Mezoterapi iğneleriyle belli aralıkla küçük enjeksiyonlar halinde yapılır.
  • 6-8 saat süreyle sabun ya da tahriş edici dezenfektanlar kullanılmaz.
  • Cilt üzerine 24 saat süreyle fondöten gibi cildin nefes almasını engelleyecek makyaj malzemeleri kullanılmaz, sadece ozonlu zeytinyağı, güneş koruyucu krem ya da doktorunuzun önereceği nemlendirici krem kullanılır.
  • İlk birkaç gün iğne yerlerinde hafif kızarıklıklar, hafif şişme, bazen morluklar görülebilir. Ilık nemli havlu uygulaması ya da hirudoid kremle hızla düzelir.
  • İlk 3 gün bol su tüketilmelidir.
  • İşlem 10-14 gün arayla 2-4 seans uygulanır. Altı ayda bir tekrarı ile cildin yaşlanma süreci geciktirilir, mevcut sorunlar tedavi edilir.
  • Sigara, alkol, güneş gibi zararlı etkenlerden kaçınılmalıdır.

Bölgesel uygulanan gençlik aşısı ile eş zamanlı damardan uygulanan Glutatyon ve vitamin desteği tüm vücudun antioksidan kapasitesini artırıp antiaging etkiyi en az 4 kat artıracaktır.

Yorum Yapın