info@aylakabalak.com 0(552) 688 40 68

Korona Virüsünden (#Covid-19) Korunma ve Tedavide Ozon Tedavisi

Ozon bilinen en güçlü antibakteriyel ve antiviral ajandır. İlk defa 1. Dünya Savaşında yaralanan askerlerin yaralarında kullanılmış ve etkinliğinin yüksek olduğu gösterilmiş ve bu konuda birçok bilimsel çalışma yapılmıştır. Ozon tedavisi SARS, CoV-2, Ebola, CMV virüslerinde etkin bulunmuş ve birçok ülkede kullanılmıştır.

Covid-19 için Çin ve Amerika başta olmak üzere birçok ülkede ozon tedavisi denenmiş ve hem korumada hem de tedavide etkili olduğu gösterilmiştir. DÜNYA OZON TERAPİ FEDERASYONU (WFOT) Çin Tinjian Huanju hastanesinde, İtalya, Portekiz ve Brezilya’da ozon terapinin uygulanmaya başlandığını ve alınan sonuçların olumlu olup yakın zamanda paylaşılacağını bildirmiştir. Tokyo Keizai Üniversitesi’nde profesör ve Cloud River Kentsel Araştırma Enstitüsü başkanı olan Zhou Muzhi ozon tedavisinin COVID 19 virüsü için kullanımını önermekte ve salgını yenmede önemli bir medikal ajan olduğunu bildirmektedir.

Majör otohemoterapide ozon ile kanın reaksiyonu sonucu virüsün insan hücre zarına bağlanmasını kolaylaştıran bağışıklık sisteminde kullanılan sistein molekülü artıklarının oksidasyonu sağlanmakta ve virüsün hücre içine geçişi engellenmektedir. Benzer etkiler rektal uygulamada da söz konusu olmakla birlikte direkt kanda oluşan ozonidlerin etkinliğinin daha yüksek olduğu bildirilmektedir.

Hem korunmada hem de tedavide OZON TEDAVİ protokolünün uygulanması birçok otör tarafından önerilmektedir. Bu konuda deneyimli ve Sağlık Bakanlığı sertifikalı hekimlerinize danışmanız gerekmektedir.

Yorum Yapın